Aktualności

ZAJĘCIA Z DOGOTERAPII

                    W naszym warsztacie dwukrotnie gościliśmy panią Wiolę, która przeprowadziła zajęcia z dogoterapii z Dino, Megi i Emmą.

                    Dogoterapia, zwana inaczej kynoterapią, to sposób dodatkowego wsparcia w leczeniu chorób ciała i umysłu. Jak sama nazwa wskazuje, w dogoterapii wykorzystuje się kontakt między psem a osobą chorą. Dowiedziono, że odpowiednio przeszkolone psy mogą znacząco poprawić samopoczucie.

                  Wszyscy uczestnicy byli bardzo zadowoleni z zajęć, najbardziej z bliskiego kontaktu z przyjaznymi pieskami.

🙂

WYCIECZKA DO MUZEUM CZARTORYSKICH W PUŁAWACH

   30 sierpnia podopieczni uczestniczyli w wyjeździe do Muzeum Czartoryskich w Puławach. W najpiękniejszych wnętrzach pałacu książąt Czartoryskich można było obejrzeć prezentowane niezwykłe w swej różnorodności eksponaty gromadzone od końca XVIII wieku po drugą połowę wieku XIX. Każdy uczestnik  mógł podziwiać wysokiej klasy malarstwo, militaria, rzemiosło artystyczne czy pamiątki o charakterze historyczno-sentymentalnym.

             Po zwiedzaniu wycieczka przeniosła się do Muzeum Nietypowych Rowerów, gdzie uczestnicy poznali historię roweru, a także mogli popróbować swoich sił na rowerach cyrkowych, poziomych, galopujących czy rykszach.

           Atrakcyjny wyjazd zakończył się obiadem i pysznymi lodami.

—————————————————————————————————————————————————

WYCIECZKA DO ZOO W WOJCIECHOWIE I OWADOLANDII

27 lipca podopieczni Krasnostawskiego Stowarzyszenia Na Rzecz Osób Niepełnosprawnych uczestniczyli w wycieczce do zoo w Wojciechowie. Zwiedzając mogli zobaczyć zwierzęta z różnych kontynentów, podziwiać drapieżniki, w tym króla zwierząt lwa.  Uczestnicy spacerując alejkami  parku mieli szansę podpatrywać figlujące małpy, zaprzyjaźnić się z wyjątkowymi osiołkami poitou, czy nawet spojrzeć w groźne oczy pum.

Następnie wycieczka przeniosła się do Owadolandii czyli do parku edukacyjno –rekreacyjnego, w którym można spotkać ogromne repliki owadów, wielkości dorosłego człowieka.

Park posiada wiernie odtworzone modele owadów, zaprojektowane z dbałością o szczegóły anatomiczne.

Po aktywnym zwiedzaniu cała grupa udała się na pyszny obiad do pobliskiej restauracji.

Wszyscy wrócili zmęczeni i zadowoleni.