niedziela, 14 lipca, 2024

Aktualności

Wycieczka do Guciowa

          Czerwiec rozpoczęliśmy wycieczką w stronę Roztocza. Zawitaliśmy do pięknej i malowniczej wsi Guciów, gdzie braliśmy udział w pokazie pieczenia podpłomyków i robienia masła wraz z degustacją. Mogliśmy przyjrzeć się wystawie etnograficznej, która zawierała stare sprzęty gospodarskie oraz wystrój izby w chałupie z XVIIIw.  W Zagrodzie znajdują się także skamieniałości i minerały z Polski pd.-wsch. oraz jedna z trzech meteorytowych wystaw udostępnionych w Polsce. Bardzo duże zainteresowanie wzbudziło w nas Muzeum PRLu ( dawne sprzęty użytku domowego, odbiorniki radiowe i telewizyjne, motoryzacja i ubrania).

      Po zwiedzaniu udaliśmy się na obiad w scenerii XIX wiecznej Zagrody, a następnie do sklepiku z pamiątkami  zaopatrzonego w ozdoby z kamieniami, drewna, wikliny, lnu, gliny i meteorytów.

Spotkanie wigilijne

20 grudnia 2023 w Warsztacie Terapii Zajęciowej jak co roku odbyło się spotkanie wigilijne.

        Po przemówieniu Pani kierownik została odczytana uroczyście przez jednego z uczestników  Ewangelia, wszyscy złożyli sobie świąteczne życzenia, a następnie czas miło upłynął podczas wspólnego kolędowania. Po bardzo sytej i smacznej uczcie wigilijnej zawitał do budynku Mikołaj obdarowując każdego z podopiecznych prezentami.

          Dla każdego wspólne  spotkania wigilijne to zawsze z pewnością wyjątkowy czas, pełen wzruszeń i radości.  Taka podniosła ,świąteczna atmosfera to  wyraz  wspólnoty. Spotkanie wigilijne w WTZ na długo pozostanie w  pamięci uczestników i pracowników, tworząc wspomnienie pełne ciepła i wzajemnej życzliwości.

Konkurs recytatorski

1 grudnia 2023r w Hrubieszowie odbył się konkurs recytatorski pod tytułem ,,Każdemu wolno marzyć”. Nasi reprezentanci odnieśli ogromne sukcesy. Krzysztof Garbal dostał wyróżnienie za wiersz zatytułowany ,,Czasami marzę”, którego jest autorem. Natomiast Grzegorz Mróz był bezkonkurencyjny i zdobył pierwsze miejsce na aż 20 osób biorących udział w konkursie, recytując wiersz Jonasza Kofty pt.: ,,Trzeba marzyć”.

Wszystkim uczestnikom konkursu serdecznie gratulujemy oraz dziękujemy za zaproszenie i ciepłe przyjęcie. Odpowiedzialna za przygotowanie i opiekę nad uczestnikami sprawowała Pani Justyna Manachiewicz.

ZAJĘCIA Z DOGOTERAPII

                    W naszym warsztacie dwukrotnie gościliśmy panią Wiolę, która przeprowadziła zajęcia z dogoterapii z Dino, Megi i Emmą.

                    Dogoterapia, zwana inaczej kynoterapią, to sposób dodatkowego wsparcia w leczeniu chorób ciała i umysłu. Jak sama nazwa wskazuje, w dogoterapii wykorzystuje się kontakt między psem a osobą chorą. Dowiedziono, że odpowiednio przeszkolone psy mogą znacząco poprawić samopoczucie.

                  Wszyscy uczestnicy byli bardzo zadowoleni z zajęć, najbardziej z bliskiego kontaktu z przyjaznymi pieskami.

🙂

WYCIECZKA DO MUZEUM CZARTORYSKICH W PUŁAWACH

   30 sierpnia podopieczni uczestniczyli w wyjeździe do Muzeum Czartoryskich w Puławach. W najpiękniejszych wnętrzach pałacu książąt Czartoryskich można było obejrzeć prezentowane niezwykłe w swej różnorodności eksponaty gromadzone od końca XVIII wieku po drugą połowę wieku XIX. Każdy uczestnik  mógł podziwiać wysokiej klasy malarstwo, militaria, rzemiosło artystyczne czy pamiątki o charakterze historyczno-sentymentalnym.

             Po zwiedzaniu wycieczka przeniosła się do Muzeum Nietypowych Rowerów, gdzie uczestnicy poznali historię roweru, a także mogli popróbować swoich sił na rowerach cyrkowych, poziomych, galopujących czy rykszach.

           Atrakcyjny wyjazd zakończył się obiadem i pysznymi lodami.

—————————————————————————————————————————————————

WYCIECZKA DO ZOO W WOJCIECHOWIE I OWADOLANDII

27 lipca podopieczni Krasnostawskiego Stowarzyszenia Na Rzecz Osób Niepełnosprawnych uczestniczyli w wycieczce do zoo w Wojciechowie. Zwiedzając mogli zobaczyć zwierzęta z różnych kontynentów, podziwiać drapieżniki, w tym króla zwierząt lwa.  Uczestnicy spacerując alejkami  parku mieli szansę podpatrywać figlujące małpy, zaprzyjaźnić się z wyjątkowymi osiołkami poitou, czy nawet spojrzeć w groźne oczy pum.

Następnie wycieczka przeniosła się do Owadolandii czyli do parku edukacyjno –rekreacyjnego, w którym można spotkać ogromne repliki owadów, wielkości dorosłego człowieka.

Park posiada wiernie odtworzone modele owadów, zaprojektowane z dbałością o szczegóły anatomiczne.

Po aktywnym zwiedzaniu cała grupa udała się na pyszny obiad do pobliskiej restauracji.

Wszyscy wrócili zmęczeni i zadowoleni.